رشت

روش دم کردن چای لاهیجان اصیل

روش دم کردن چای لاهیجان اصیل
0 0 امتیازها
امتیاز

چای از جمله نوشیدنی هایی به حساب می آید که جایگاه چشم گیر و حضور پررنگی در زندگی روزمره ما دارد؛ به همین دلیل، سعی کردیم عواملی که باعث خوش رنگ و لعاب شدن چای می شود را در این جا بیان کنیم. البته، اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد روش دم کردن چای لاهیجان اصیل هستید، با ادامه این مقاله همراه باشید.

شاید برای شما فراوان اتفاق افتاده است که اقدام به درست کردن چای کرده اید ولی، بعد از دم کردن آن، متوجه شده اید که مطابق میل شما نبوده و از جهت رنگ و طعم و مزه بسیار بی کیفیت می باشد.

(روش دم کردن چای لاهیجان اصیل) در تهیه چای خوش طعم و خوش رنگ، رعایت یک سلسله عوامل اساسی، مؤثر است که اگر یکی از آن ها رعایت نشود، کیفیت چای نوشیدنی شما پایین می آید. به عنوان نمونه، اگر شما بهترین چای شمال و چای معروف لاهیجان را تهیه کنید ولی، آبی که از آن استفاده می کنید، نامناسب باشد، قطعاً در بی کیفیت شدن چای دم کرده شما تأثیرگذار خواهد بود.

لازم است بدانید برای نوشیدن چای ناب و اصیل لاهیجان دو عامل مهم تأثیر به سزایی دارند:

1. روش تهیه چای لاهیجان؛
2. روش دم کردن چای لاهیجان اصیل.

ابتدا برای خرید چای اعلا، بهترین مارک چای لاهیجان را پیدا کرده و سپس، روش های زیر را به ترتیب طی می کنیم تا یک چای دل چسب و خوش طعم درست کنیم:

• آبی که می خواهید با آن چای خود را دم کنید، باید مناسب باشد؛ به این معنا که، آب تصفیه شده لوله کشی بوده و فاقد هر گونه افزودنی از قبیل کلر و… باشد.

• سعی کنید از آبی که قبلاً یک بار جوشیده و خنک شده دیگر، برای بار دوم از آن استفاده نکنید؛ چون چنین آبی به خاطر از دست دادن اکسیژن خود، فاقد کیفیت بوده و برای دم کردن چایی بهاره مناسب نمی باشد. (روش دم کردن چای لاهیجان اصیل)

• دم کردن هر چایی به تناسب جنس و نوع خود، دمای جوش متفاوتی را می طلبد؛ به عنوان نمونه، چای سبز به آب جوشی نیاز دارد که دمای آن بین 80 ـ70 درجه سانتی گراد باشد و هم چنین، چای سیاه نیازمند آبی است که دمای آن به 100 درجه سانتی گراد یعنی، نقطه جوش رسیده باشد.

روش دم کردن چای لاهیجان اصیل

• باید مقدار چایی که برای دم کردن داخل قوری می ریزید، متناسب با تعداد افرادی باشد که از آنان پذیرایی می کنید.

• چای باید به صورت بن ماری (حرارت غیرمستقیم آتش) دم بکشد؛ حداقل مدت زمانی که لازم است تا یک چای شمالی سرگل بهاره دَم بکشد، بین 15 تا 20 دقیقه می باشد. هم چنین، بهترین زمان نوشیدن چای 10 تا 15 دقیقه بعد از دم کشیدن آن است. (روش دم کردن چای لاهیجان اصیل)

• حتماً به وسیله یک صافی، تفاله چای را به خاطر تلخ نشدن بیش از حد از آن جدا کنید.

• قوری پلاستیکی تأثیر فراوانی در بی کیفیت کردن طعم و رنگ چای دارد؛ به همین خاطر مناسب است که از قوری های چینی برای دم کردن چای استفاده کنید ولی، اگر قوری چینی هم، نداشتید از قوری استیل استفاده کنید.

روش دم کردن چایی لاهیجان اصیل

• چای خشک را باید در ظروف شیشه ای درب دار و در محیطی خشک و خنک نگه داری کرد و تا سعی دارید در مجاورت مواد غذایی عطردار مانند سیر و پیاز و… قرار ندهید.

• نکته بسیار مهم این که، هیچ گاه پس از تمام شدن چای، دوباره در قوری آب جوش نریزید؛ درواقع، شما با دست خودتان باعث بی کیفیت شدن چای ممتاز بهاره خواهید شد. (روش دم کردن چای لاهیجان اصیل)

بنابراین، برای نوشیدن یک چای دل چسب و دل نشین به عواملی از قبیل: چای با کیفیت، آب با کیفیت، قوری با کیفیت و کتری با کیفیت نیاز است که همگی دست به دست هم می دهند تا شما یک چای خوش رنگ و طعم و با کیفیت داشته باشید.

 

 

خبرهای مرتبط :

خرید اینترنتی چای لاهیجان اصل و اعلا از میرزا بازار

کدام نوع از چای لاهیجان را بخریم؟

دلیل خرید چای لاهیجان توسط مردم

راهنمای خرید اینترنتی چای ممتاز لاهیجان

چای رشت را چقدر می شناسید؟

روز رشت چه روزی است؟

خرید چای محلی در رشت

زندگی در رشت

خرید سوغات رشت

رستوران های رشت

جاهای دیدنی رشت به همراه عکس

مشاهیر رشت

رشته خشکار مستطیل بهشتی از رشت

راهنمای سفر به رشت

فاصله رشت تا دریا

بازارها و مراکز خرید در رشت

بازار سنتی رشت | بازاری به وسعت تاریخ یک شهر [ اینفوگرافیک ]

معرفی رشت قدیم

رستوران رازقی رشت

بازار بزرگ رشت

مرکز خرید گلسار رشت

میدان شهرداری رشت

خرید رشته خشکار در رشت

خرید صنایع دستی رشت

اجاره ویلا و سوییت در رشت

هتل ها و مهمانسراهای رشت

0 0 امتیازها
امتیاز
0 0 امتیازها
امتیاز
0 دیدگاه‌ها
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات