رشت

تشخیص و خرید چای اصل ایرانی

تشخیص و خرید چای اصل ایرانی
0 0 امتیازها
امتیاز

انتخاب چای اصل و ناب ایرانی نیاز به یک سری آگاهی ها دارد که به نحوه خرید بهینه ما در این زمینه کمک فراوانی خواهد کرد. البته، اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد راهنمای تشخیص و خرید چای اصل ایرانی هستید، با ادامه این مقاله همراه باشید.

برای خرید یک چای ناب و اصل ایرانی فقط کافی است که یک سری اطلاعات کلی و در عین حال، کاربردی از ویژگی های چای داشته باشید تا برای همیشه نقش راهنمای تشخیص و خرید چای اصل ایرانی را برای شما ایفا کند.

اگر به دنبال راهنمای تشخیص و خرید چای اصل ایرانی از غیرآن هستید، باید با مهم ترین عامل یعنی، تفاوت های ماهیتی چای ایرانی و خارجی آشنا شوید تا بتوانید انتخاب درستی در خرید چای داشته باشید.

تفاوت های چای ایرانی با چای خارجی راهنمای تشخیص و خرید چای اصل ایرانی

در بیان تفاوت ها باید درباره محورهای زیر بحث و بررسی کرد:

1. رنگ دهی

در بحث رنگ دهی چای باید به دو نکته توجه داشته باشید: یکی، مدت زمان رنگ دهی است و دیگری، یکسان بودن یا نبودن رنگ دهی در آب گرم و سرد.

چای با کیفیت ایرانی هیچ گاه کمتر از 10 تا 15 دقیقه، رنگ مناسب خود را نمی دهد و در اصطلاح، حداقل باید یک ربع بگذرد تا دم بکشد ولی، چای خارجی در همان لحظه اولیه که چای خشک را در قوری می ریزید، شروع به رنگ دهی می کند که این بیان گر غیرخالص و غیرطبیعی بودن آن می باشد. راهنمای تشخیص و خرید چای اصل ایرانی

هم چنین، اگر برای امتحان، در چای ایرانی آب سرد بریزید، هیچ وقت رنگ دهی مطلوبی ندارد ولی، اگر همین کار را درباره چای خارجی انجام دهید، می بینید پس از گذشت زمان کوتاهی، چای شروع به رنگ دهی می کند که البته، علت آن را می توان وجود رنگ دانه های غیرطبیعی و شیمیایی در چای خارجی دانست.

2. عطر چای راهنمای تشخیص و خرید چای اصل ایرانی

چای اصیل ایرانی که معروف ترین آن ها چای سرگل بهاره لاهیجان است باید عطر و بوی طبیعت سرسبز مزارع چای را بدهد و این یکی از مشخصات بارز چای ایرانی است، برخلاف چای خارجی که در انواع و اقسام عطرها در بازار عرضه می شوند و این عطرها فقط به خاطر افزودن اسانس یا مواد افزودنی طعم داری مانند: عطر هل، عطر ارل گری، عطر دارچین و عطرهای شیمایی دیگر است.

3. تغییر رنگ

وقتی چای ایرانی را در فنجان بریزید، اگر مدت زمان طولانی هم از آن بگذرد، به خاطر طبیعی بودن و حفظ اصالت خود، هیچ تغییر رنگی در آن مشاهده نخواهید کرد و پررنگ تر و یا کدر نمی شود ولی، چای خارجی به علت وجود رنگ دانه های شیمیایی در آن، پس از گذشت نیم ساعت از ریختن آن در فنجان، رنگ آن کم کم کدر شده و عطر و بوی آن هم، تغییر می کند.

4. طعم و مزه راهنمای تشخیص و خرید چای اصل ایرانی

طعم و مزه چای ایرانی اصل، یک مزه خاصی دارد که نمی توان گفت تلخ است؛ به عبارت دیگر، می گویند که طعم آن گس می باشد. درواقع، گس، تلخ نیست بلکه، طعم دهان را شبیه طعم خرمالو یا به نارس می کند ولی، چای خارجی به خاطر تلخی بیش از حدی که دارد، حس بسیار نامطلوبی به انسان دست می دهد و طعم دهان را بسیار تلخ می کند.

5. کیفیت

چای ایرانی به ویژه، چای سرگل بهاره و چای ممتاز لاهیجان به علت این که از برگ های جوان غنچه های بوته چای تهیه می شود، از کیفیت بسیار بالایی در طعم، رنگ و عطر برخوردار است برخلاف چای خارجی که آن را از برگ های نامرغوب و دست چندم چای تهیه می کنند و به خاطر بالا بردن کیفیت آن، انواع اسانس ها و رنگ دانه های شیمیایی را به آن می افزایند.

با توجه به مطالب بیان شده، می توان با قاطعیت گفت که این پنج مورد می توانند راهنمای تشخیص چای اصل ایرانی برای هر فردی باشد که به دنبال خرید یک چای ناب ایرانیِ محصول مزارع کوهپایه ای لاهیجان است.

شما می‌توانید انواع چای گیلان را از فروشگاه میرزابازار با بهترین قیمت خریداری کنید.

 

 

 

خبرهای مرتبط : 

چای سرگل عصاره لاهیجان چیست؟

رکورد افزایش قیمت برنج ایرانی

تغییرات قیمت خرید برنج با ویروس کرونا و شب عید

خرید اینترنتی چای لاهیجان اصل و اعلا از میرزا بازار

تاریخچه چای

مراکز خرید برنج گیلان راهنمای تشخیص و خرید چای اصل ایرانی

دلیل فروش زیاد چای لاهیجان در ایران

خرید بهترین انواع برنج گیلان

راهنمای خرید برنج گیلان

خواص چای لاهیجان را بدانیم

قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی

تفاوت قیمت چای سرگل با چای شکسته لاهیجان

نام برند و انواع چای گیلان

آشنایی با انواع چای لاهیجان

راهنمای تشخیص اصل بودن چای سرگل لاهیجان

دلیل خرید بالای چای ایرانی لاهیجان

با انواع چای سیاه در ایران آشنا شوید

کدام نوع از چای لاهیجان را بخریم؟ راهنمای تشخیص و خرید چای اصل ایرانی

دلیل خرید چای لاهیجان توسط مردم

راهنمای خرید اینترنتی چای ممتاز لاهیجان

روش دم کردن چای لاهیجان اصیل

چای رشت را چقدر می شناسید؟

روز رشت چه روزی است؟

خرید چای محلی در رشت 

زندگی در رشت

خرید سوغات رشت

رستوران های رشت

جاهای دیدنی رشت به همراه عکس

مشاهیر رشت

رشته خشکار مستطیل بهشتی از رشت

راهنمای سفر به رشت

فاصله رشت تا دریا

بازارها و مراکز خرید در رشت

بازار سنتی رشت | بازاری به وسعت تاریخ یک شهر [ اینفوگرافیک ]

معرفی رشت قدیم

رستوران رازقی رشت

بازار بزرگ رشت

مرکز خرید گلسار رشت

میدان شهرداری رشت

خرید رشته خشکار در رشت

خرید صنایع دستی رشت

اجاره ویلا و سوییت در رشت

هتل ها و مهمانسراهای رشت

0 0 امتیازها
امتیاز
0 0 امتیازها
امتیاز
0 دیدگاه‌ها
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات