اخبار فروشگاه, خرید اینترنتی

مهمترین شرط برای یک فروشنده !

مهمترین شرط برای یک فروشنده !
0 0 امتیازها
امتیاز

این یک واقعیت غیر قابل انکار است که هر شغل و حرفه‌ای دارای یک سلسله اصولی است که ماهیت وجودی آن از تأسیس، تولید، فروش گرفته تا هزینه‌ها و درآمدها به رعایت دقیق این اصول بستگی دارد. برخی اصول اما، از درجه اهمیت بالایی نسبت به بقیه برخوردار هستند؛ یکی از این اصول مهم موجود در همه کسب‌وکارها به‌ویژه، مشاغل خانگی، اخلاق فروشندگی است. فروشنده

همان‌گونه که می‌دانید فروش محصولات، مهم‌ترین بخش کار هر کارآفرینی به‌حساب می‌آید که شاه‌کلید موفقیت در این بخش، رفتار محترمانه، برخورد مؤدبانه و خوش اخلاقی در مواجهه با مشتری است. در این‌جا، سعی می‌کنیم به برخی از این اصول اخلاقی که رکن رکین فروشندگی به‌شمار می‌آیند، اشاره‌ای داشته باشیم:

1. لحن مؤدبانه و مثبت

 اگر لحن شما در زمان فروش، به‌صورت مؤدبانه و مثبت باشد، باعث فراهم شدن زمینه تعاملات مشتری با شما شده و زمان بیشتری را برای خرید از شما صرف می‌کند و به‌نوعی، از این‌که، زمان خود را به گفت‌وگوی با شما گذرانده، احساس بیهودگی به او دست نمی‌دهد.

همیشه این نکته را درنظر داشته باشید که مشتری اهمیتی نمی‌دهد که شما چه مشکلاتی در زمینه تأمین مواد اولیه، موجودی انبار، هزینه‌های مالیات، آب، برق، گاز و… دارید بلکه، او نزد شما آمده تا مشکل خودش را برطرف کند؛ بنابراین، سعی کنید در صورتی که نمی‌توانید محصول مورد نیازش را در اختیار او قرار دهید، با لحنی مثبت و مؤدبانه از او به‌خاطر انتخاب محصول شما تشکر کرده و به او بگویید که سعی می‌کنیم در آینده‌ای نزدیک نیاز شما به این محصول را برآورده سازیم و یا از او به‌خاطر نظری که درباره محصولات شما می‌دهد، صمیمانه تشکر کنید.

2. برخورد صادقانه فروشنده

اگر گفتار شما صادقانه باشد، مشتری آن را تشخیص داده و اطمینان او نسبت به شما درباره قیمت و کیفیت محصولات بیشتر می‌شود. درواقع، صداقت باعث می‌شود که مشتریان شما علاوه بر وفادار ماندن، دوستان، فامیل و آشنایان را نیز، نسبت به خرید محصولات شما ترغیب کنند.

هم‌چنین، سعی کنید در بیان ویژگی‌های محصولات خود و برای جلب مشتری به سوی خود، از اغراق و توضیحات اضافی خودداری کنید؛ چون مشتری با تجربیاتی که از خریدهای خود در طول عمرش دارد، متوجه می‌شود که هدف شما از این اطلاعات اغراق‌آمیز و غیرواقعی چیست.

3. ترک مجادله

 سعی کنید با مشتریان خود بر سر چیزهایی که اطلاع ندارند، بحث و جدل نکنید و در مقام ارائه ادله برای آنان نباشید؛ چون این وظیفه شماست که مشتریان را نسبت به چیزهایی که اطلاع ندارند، با رفتار پسندیده و گفتار محترمانه آگاه کنید. فروشنده

4. کمک‌کار مشتری بودن

هیچ‌گاه مشتری را برای خرید یا انتخاب کالا مجبور نکنید و او را در منگنه قرار ندهید؛ چون این کار باعث می‌شود که حس بدی به او دست بدهد و شاید شما بتوانید یک بار محصول خود را به او بفروشید ولی، مطمئن باشید دیگر هیچ‌وقت او را نخواهید دید. بنابراین، همه سعی و تلاش خود را در جهت راهنمایی و کمک کردن او برای خرید آسوده کالای مورد نظرش به‌کار گیرید.

5. عدالت در قیمت‌گذاری فروشنده

گاهی اوقات بعضی از خلقیات، رفتاری است نه گفتاری؛ شما با یک قیمت‌گذاری عادلانه روی محصولات خود، باعث می‌شوید که مشتری در مواجهه با شما فرض ‌کند با یک فرد متشخص دارای فرهنگ مردم‌داری صحبت می‌کند و از خرید کردن محصولات شما نهایت لذت را ببرد.

با توجه به اصولی که بیان شد، به‌روشنی دریافتید که خوش اخلاقی و رعایت اخلاق پسندیده یک اصل ضروری برای فروش مداوم و سودمند محصولات شماست که می‌توانید از آن در مواقع بسیار حساس استفاده‌های بهینه در راستای ارتقای کیفیت محصولات خود کنید.

فروش محصولات شما

0 0 امتیازها
امتیاز
0 0 امتیازها
امتیاز
0 دیدگاه‌ها
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات