اخبار فروشگاه, خرید اینترنتی

راهنمای کار در خانه

راهنمای کار در خانه
0 0 امتیازها
امتیاز

از زمانی‌که، تصمیم به راه‌اندازی شغل خانگی می‌گیرید و گزینه کار در خانه را انتخاب می‌کنید، باید مراعات یک سری از اصول را برای خود الزامی بدانید و براساس یک برنامه‌ریزی دقیق و منظم به کارهای روزانه خود بپردازید وگرنه، احتمال این‌که، در طولانی‌مدت دچار مشکلات اساسی بشوید، بسیار زیاد است؛ برخی از مهم‌ترین این اصول عبارت‌اند از: کار در خانه

1. تنظیم زمان

با تنظیم ساعات استراحت، ناهار و… سعی کنید از ساعت کاری 8 ساعته خود، 5 ساعت آن را به همراهی با بقیه اعضای تیم اختصاص دهید و به انجام کارگروهی تقید داشته باشید.

2. آموزش فرهنگ کار در خانواده

با روش‌های رفتاری و گفتاری مناسب، اعضای خانواده خود را با اصول کار در خانه آشنا کرده و به آنان اعلام کنید که این محدوده زمانی، مخصوص کار بوده و به‌نوعی، در این بازه زمانی ‌در دسترس نمی‌باشید.  کار در خانه

3. تعیین مکان مشخص برای کار در خانه

سعی کنید مکان مناسبی در منزل برای انجام کار انتخاب کنید تا از جانب شما برای اعضای خانواده و یا از طرف اعضای خانواده برای شما مشکلی ایجاد نشود. هم‌چنین، سعی کنید تا جایی که امکان دارد در زمان کار، لباس مناسب به تن داشته باشید تا در مواقع خاص مانند تماس تصویری، محدودیتی نداشته باشید.

4. توجه به تماس تصویری کار در خانه

در برخی مواقع، نیازمند گفت‌وگو پیرامون یک موضوع خاص در چند مرحله هستید که قطعاً ردوبدل کردن پیام‌های متنی نمی‌تواند مقصود شما را تأمین کند؛ به‌همین دلیل، باید با استفاده از تماس تصویری، به کار خود سرعت بخشیده و باعث ارتقای راندمان کاری خود شوید. نکته قابل توجه این‌که، در زمان تماس تصویری سعی کنید از بیان صحبت‌های غیر کاری اجتناب کنید؛ چون به کیفیت کار شما آسیب زده و مدت‌زمان اختصاص یافته به آن را کاهش می‌دهد.

5. در دسترس بودن

در ساعاتی که برای کار خود اختصاص داده‌اید، سعی کنید در این بازه زمانی در دسترس و آنلاین باشید و ارتباط خود را با هم‌تیمی‌های خود قطع نکنید و در جلسات کاری، حتماً حضور داشته و از طریق ارسال پیام، فایل و… مراحل فعالیت‌ کاری خود را به دیگر اعضای گروه هم، اطلاع‌رسانی کنید. کار در خانه

6. اختصاص زمان کار، فقط برای کار

زمانی که یک بازه زمانی را به کار خود اختصاص می‌دهید، سعی کنید از اشتغال به کارهای جانبی مانند گشت زدن در پیام‌رسان‌های اجتماعی گوناگون، تعمیر لوازم خانه، خریدهای غیرضروری، سرگرمی‌های اینترنتی و… خودداری کنید؛ چون زمان کار، مخصوص کار بوده و باید تمام تمرکز شما بر انجام صحیح و با کیفیت آن باشد.

7. سوء استفاده نکردن از اعتماد 

زمان انجام کار در خانه باید نسبت به هم‌گروهی‌های خود تعهد کاری داشته باشید و در زمانی که آنان مشغول کار هستند، نباید به کارهایی که باعث نادیده گرفتن زحمات آنان می‌شود، اشتغال داشته باشید. درواقع، شما باید خانه را همانند محل کار فرض کرده و در انجام کارهای خود کوتاهی نکنید.

8. هماهنگ بودن با سرگروه

درواقع، فردی که مدیریت کار شما را بر عهده دارد، سرپرست شما به‌حساب می‌آید و براساس برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌دهد، کارهایی را به شما محول می‌کند؛ بنابراین، سعی کنید در پایان وقت کاری، گزارشی از انجام فعالیت‌های خود ارائه کرده و او را در جریان ریز کارهای خود قرار دهید.

0 0 امتیازها
امتیاز
0 0 امتیازها
امتیاز
0 دیدگاه‌ها
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات