رشت

قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی

قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی

برنج هاشمی از جمله انواع برنج مرغوب گیلان است که نیم دانه آن، همانند برنج سالم آن از کیفیت پخت و عطر بسیار بالایی برخوردار بوده و از نظر قیمتی هم، با برخی از انواع برنج سالم داخلی و خارجی قابل رقابت می باشد. البته، اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی هستید، با ادامه این مقاله همراه باشید.

حتماً تا به حال، کلمه «لاشه»، «سرلاشه» و «نیم دانه» را فراوان شنیده‌اید؛ همان گونه که می دانید اولاً: لاشه همان سرلاشه است و فرقی باهم ندارند. ثانیاً: لاشه و نیم دانه از اقسام و یا به عبارت دقیق تر، از ضایعات برنج به شمار می آیند.

(قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی) حال، چگونه می توان لاشه را از نیم دانه تشخیص داد؟ آیا قیمت این دو نوع برنج یکسان است؟ دلیل کاهش قیمت این دو با برنج کامل چیست؟

در تعریف برنج نیم دانه باید گفت: به برنجی که نصف یا کمتر از نصف برنج سالم است، نیم دانه گفته می شود و از طرفی، به برنجی که دو سوم برنج سالم بوده و یا بزرگ تر از نیم دانه و کوچک تر از برنج سالم است، لاشه یا سرلاشه گویند.

درواقع، به جزء، تفاوت های ظاهری، فرق چندانی بین این دو برنج نمی باشد و می توان گفت که برنج نیم دانه هاشمی با لاشه هاشمی از جهت مزیت، یکی می باشد و همین مزایا و فواید است که استقبال از برنج نیم دانه و لاشه را افزایش داده است؛ مزایایی از قبیل: قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی

• مناسب بودن قیمت آن نسبت به برنج سالم؛
• عدم کاهش کیفیت آن از جهت طعم و رنگ و عطر؛
• دارا بودن همه مزیت های برنج سالم؛
• راحت بودن هضم آن؛
• و… .

قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی

همان گونه که می دانید برنج لاشه و نیم دانه که از غربال کردن برنج سالم به دست می آید، در اثر شالیکوبی و سورتینگ (بوجاری کردن) برنج در کارخانه برنج کوبی تولید می شود.

اگر بخواهید درباره نحوه قیمت گذاری بر نیم دانه یا لاشه (سرلاشه) اطلاعاتی داشته باشید، باید این نکته را مدنظر داشته باشید که قیمت برنج نیم دانه هاشمی (مثلاً) تابع برنج سالم آن است. بنابراین، اگر برنج هاشمی سالم دارای کیفیت خوبی از جهت نحوه کشت، برداشت، رنگ، عطر و… باشد، در نیم دانه و لاشه آن نیز، تأثیرگذار خواهد بود.

به عنوان نمونه، فرض می کنیم قیمت برنج هاشمی سالم سال ۹۸، برابر با ۲۲ هزار تومان بوده است که این حکایت از کیفیت بالای این برنج دارد پس، قیمت نیم دانه آن نیز، باید تقریباً نصف قیمت سالم آن باشد.

نکات : قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی

۱. تشخیص برنج نیم دانه هاشمی از غیر آن بسیار مشکل است و حتماً با یک فرد خبره مشورت کرده و سپس، اقدام به خرید کنید. البته، ما خرید برنج نیم دانه هاشمی را به صورت اینترنتی پیشنهاد می کنیم؛ به جهت این که، شما می توانید از نظرات کاربرانی که قبلاً اقدام به خرید آن کرده اند و نیز، از امکان جبران خسارت های احتمالی، برخوردار باشید.

۲. پایین بودن قیمت نیم دانه هاشمی نسبت به نوع سالم آن، فقط به علت شکل ظاهری آن است که از حالت کامل بودن درآمده و به صورت شکسته می باشد وگرنه، از نظر کیفیت پخت و طعم هیچ فرقی با برنج هاشمی سالم ندارد. قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی

۳. قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی کهنه با تازه متفاوت است؛ هرچند که هر دو در زمان تولید از کیفیت بالایی برخودار بوده اند ولی، برنج نیم دانه هاشمی تازه دارای کیفیت پخت و عطر بی نظیری است که به هیچ وجه قابل مقایسه با نوع قدیمی آن نمی باشد.

 

 

 

خبرهای مرتبط : 

مراکز خرید برنج گیلان

خرید بهترین انواع برنج گیلان

راهنمای خرید برنج گیلان

رکورد افزایش قیمت برنج ایرانی

تغییرات قیمت خرید برنج با ویروس کرونا و شب عید

خرید اینترنتی چای لاهیجان اصل و اعلا از میرزا بازار

تاریخچه چای

تفاوت قیمت چای سرگل با چای شکسته لاهیجان

نام برند و انواع چای گیلان

آشنایی با انواع چای لاهیجان

راهنمای تشخیص اصل بودن چای سرگل لاهیجان

دلیل خرید بالای چای ایرانی لاهیجان

با انواع چای سیاه در ایران آشنا شوید

کدام نوع از چای لاهیجان را بخریم؟

دلیل خرید چای لاهیجان توسط مردم

راهنمای خرید اینترنتی چای ممتاز لاهیجان

روش دم کردن چای لاهیجان اصیل قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی

چای رشت را چقدر می شناسید؟

روز رشت چه روزی است؟

خرید چای محلی در رشت 

زندگی در رشت

خرید سوغات رشت

رستوران های رشت

جاهای دیدنی رشت به همراه عکس

مشاهیر رشت

رشته خشکار مستطیل بهشتی از رشت

راهنمای سفر به رشت

فاصله رشت تا دریا

بازارها و مراکز خرید در رشت

بازار سنتی رشت | بازاری به وسعت تاریخ یک شهر [ اینفوگرافیک ]

معرفی رشت قدیم

رستوران رازقی رشت

بازار بزرگ رشت

مرکز خرید گلسار رشت

میدان شهرداری رشت قیمت خرید برنج نیم دانه هاشمی

خرید رشته خشکار در رشت

خرید صنایع دستی رشت

اجاره ویلا و سوییت در رشت

هتل ها و مهمانسراهای رشت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *