شکل‌گیری

ایده راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی میرزابازار در سال ۱۳۹۷، براساس ابتکاری نوین در زمینه کسب و کارهای اینترنتی و نیز، در راستای کارآفرینی مفید شکل گرفت و پس از تحقیقات میدانی و بررسی‌ جوانب گوناگون، نقشه اولیه آن به صورت یک برنامه مدون و کارشناسی شده طرح‌ریزی شد.

شروع کار این فروشگاه اینترنتی به صورت عملیاتی و میدانی در شهریور سال ۱۳۹۸ شمسی کلید خورد و در گام اول، اقداماتی در برآورده کردن نیازمندی‌های اولیه سایت فروشگاهی آن برداشته شد؛ این اقدامات اولیه عبارت بودند از:

  • خرید دامنه و سایت متناسب با نیازمندی‌های یک فروشگاه اینترنتی؛
  • انتخاب یک قالب مناسب برای تولید محتوا؛
  • تمرکز بر واژه«خرید» برای سئوی مطالب؛
  • طراحی یک سایت به نام«میرزا مگ» برای درج محتوا و به عنوان بازوی متنی سایت فروشگاه؛
  • تولید انواع محتوا از قبیل: متن، تصویر و فیلم براساس نیازهای فروشگاهی با محوریت خرید اینترنتی؛
  • و… .

 

همکار شویم

میرزامگ جدید، دارای قابلیت‌های فراوان دیگری نیز، می‌باشد که به عنوان نمونه، می‌توان به بخشی از آن اشاره کرد که مربوط به محصولات و فعالیت‌های اقتصادی کاربران می‌باشد؛ به این معنا که، سایت میرزامگ جدید امکانی را فراهم کرده است تا کاربرانی که هیچ جایی را برای ارائه محصولات و ایده‌های اقتصادی خود ندارند، بتوانند تبلیغات محصولات تولید خود را به صورت رایگان در این سایت قرار دهند و از طریق سایت فروشگاهی به فروش برسانند.

پیشرفت

در ابتدا، سایت میرزا مگ دارای طرح و شکل اولیه بسیار ساده و ابتدایی بود که تنها محتواهای متنی و تصویری در آن قرار می‌گرفت. پس از گذشت چندماه از راه‌اندازی سایت فروشگاهی میرزابازار، ایده جدیدی تحت عنوان«اضافه شدن محتوای اینفوگرافیکی» در کنار محتواهای دیگر ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.

سرانجام، پس از رایزنی‌ها متعدد و تشکیل جلسات گوناگون و نیز، با یک برنامه‌ریزی دقیق، سایت جدید میرزامگ با یک طراحی زیبا، خلاقانه و کاربرپسند ایجاد شد که اشکالات گذشته را نداشت.